https://gateway.aryaktravel.com/api/

مشهور ترین شهر روسیه که 3 بار اسم خود را به طور رسمی عوض کرد!

گردشگری سید فرشاد فیض آبادی 13 تیر ، 1401 زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
سنت پترزبورگ مشهور ترین شهر روسیه که 3 بار اسم خود را به طور رسمی عوض کرد...

سنت پترزبورگ مشهور ترین شهر روسیه که 3 بار اسم خود را به طور رسمی عوض کرد.در دوران جنگ جهانی اول اسم این شهر به پتروگراد تغییر کرد تا به تلفظ روسی نزدیک تر شود,بعد از مرگ ولادیمیر لنین این شهر را لنینگراد نامیده شد این تغییر در دوران جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد و در آخر در سال 1991 ماه سپتامبر تصمیم گرفته شد که اسم این شهر به نام تاریخی خود یعنی سنت پترزبورگ برگردد.

یکی از جاذبه های توریستی عجیب می توان به پل های متحرک اشاره کرد.به طور کلی در این شهر 200 پل وجود دارد که 12 تا از این پل ها متحرک هستند و در ساعات مشخصی از روز و شب به حرکت در می  آیند و مسیر رفت و آمد از آن پل را میبندند.معمولا شب ها این پل ها به سمت بالا حرکت می کنند و صبح بسیار زود دوباره به پایین حرکت میکند و مسیر برای رفت و آمد باز میشود.

کلیسا سنت ایزاک,که جایگاه چهارمین بزرگترین کلیسا را در کل جهان از آن خود کرده است از بلندترین نقاط سنت پترزبورگ قابل دیدن است و یکی از پرطرفدارترین جاذبه ها در این شهر است.

مجسمه پرنده که چیژیک-پیژیک نام دارد 7 بار دزدیده شد و به جای خود بازگردانده شد.مردم این اعتقاد را دارند که با پرتاب سکه به این مجسمه شانس برآورده شدن آرزوهای خود را بیشتر میدانند و این کار را خوش یمن میدانند.

همچنین این شهر دارای موزه ها خیابان ها و اماکنیست, که جزو جاذبه های شلوغ سنت پترزبورگ محسوب میشود,مانند کلیسای ناجی بر خون, موزه هرمیتاژ,موزه بازی های آرکید شوروی و خیابان نوسکی.

برای مشاهده و خرید تورهای روسیه کلیک کنید

مقالات پربازدید

خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی

امکان خرید آنلاین بلیط چارتر هواپیما در سامانه

خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی

امکان خرید آنلاین بلیط چارتر هواپیما و سیستمی در سامانه

خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی

امکان خرید آنلاین بلیط چارتر هواپیما و سیستمی در سامانه

6LeGHqAdAAAAAGMcJx9a0GEt6VYJLCwBDG-kLkpk