https://gateway.aryaktravel.com/api/

سفر به آینده در موزه آینده دبی

گردشگری الهه ارباب جعفری 02 اسفند ، 1401 زمان تقریبی مطالعه: 5 دقیقه
در این قسمت از مجله گردشگری به موزه‌ای می‌پردازیم که به جای گذشته، سبک زندگی آینده‌ی انسان را به رخ می‌کشد. با آریاک سفر همراه شوید تا با موزه‌ی آینده دبی آشنا شوید.

موزه آینده‌ی دبی

موزه‌ها همیشه جایی برای بازبینی و مطالعه اتفاق ها و سبک زندگی مردم در گذشته بوده‌اند و هر موزه‌ای با ارائه قدیمی‌ترین آثار موجود سعی در بررسی سیر پیشرفت انسان دارند. این بار اما قصد داریم موزه‌ای را به شما معرفی کنیم که پیشرفت انسان را در آینده نشان می‌دهد و دید شما را به جهان ۵۰ سال پیش رو باز می‌کند. موزه آینده‌ی دبی (MOTF) جایی است که از پیشرفت علم و تکنولوژی متحیر می‌شوید و دیدگاه شما به آینده‌ی انسان تغییر می‌کند. با مجله گردشگری آریاک سفر همراه شوید تا این بنا ک جزو ۱۴ موزه ی دیدنی دنیا قرار دارد را بیشتر بشناسید.

موزه آینده

موزه‌ی آینده دبی


هدف ساخت 

موزه‌ی آینده ی دبی یکی از دلایلی است که دبی را به یکی از پر گردشگر ترین شهرهای دنیا تبدیل می‌کند. این موزه در هر طبقه از خود بخش ویژه‌ای را به بازدیدکنندگان ارائه می‌کند. در این موزه علاوه بر نشان دادن بهبود عملکرد انسان به کمک ربات‌ها می‌توانید با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا آشنا شوید. 

موزه آینده دبینمای موزه آینده


قسمت‌های داخلی موزه آینده 

بنای داخلی موزه آینده دبی به صورت کلی ۷ طبقه روی زمین و شامل  طبقه زیر زمین می‌شود. دو طبقه بالایی مربوط به بخش VIP و بخش اداری بوده و ماجراجوی بازدیدکنندگان از طبقه پنجم به سمت پایین شروع می‌شود. در حقیقت هر طبقه از این موزه‌ی خاص به قسمت معینی اختصاص داده شده است.  یک قسمت برای قهرمانان آینده یعنی بخشی برای کودکان و تقویت قوه‌ی تخیل آن‌ها ساخته شده است و بخش‌های فناوری، سلامت روح و جسم، بخش محیط زیست از قسمت های مختلف این موزه هستند. شروع بازدید شما به ترتیب از طبقه‌ پنجم با موزه فضایی آغاز می‌شود و سپس در طبقه چهارم به موسسه شفا می‌رسید که در آن DNA حدود ۲۴۰۰ گونه جانوری و گیاهی قرار دارد و می‌توانید محیط زیست زمین را بهت از هر زمان دیگری بشناسید. در طبقه سوم به آرامشی عمیق می‌رسید؛ در این موزه با به کارگیری حواس متفاوت انسان حالات روانی را به سطحی متعادل می‌رساند. در این طبقه زمین درمانی، ارتباط درمانی، مرکز مدیتیشن، حرکت درمانی و احساس درمانی انجام می‌پذیرد و هر بازدید کننده می‌تواند در بخش‌های مختلف طبقه ۳ که واحه نام گذاری شده است، به بهبود سلامت خود بپردازد. در طبقه دوم با تکنولوژی و ماشین‌هایپیشرفته آشنا می‌شوید و از وسایل حمل و نقل، جت‌های الکترونیکی و دستگاه‌هایی که با آخرین تکنولوژی روز ساخته شده‌اند بیشتر آشنا می‌شوید. در نهایت در طبقه اول کودکان زیر ۱۰ سال جا پای دانشمندان و مخترعان بزرگ گذاشته و با خلاقیت و استعداد‌های خود به اکتشاف می‌پردازند. این قسمت فرصت خوبی است تا والدین کودکان در آرامش به بازدید از سایر طبقات بپردازند. در طبقه‌ی همکف نیز فرصتی برای صرف میان وعده‌هایی که به کمک ربات‌ها آماده می‌شوند به وجود می‌آید؛ همچنین می‌توانید سوغاتی‌هایی مثل نوت بوک، جاکلیدی و موارد مشابه را تهیه کنید. 

درون موزه آیندهمعماری موزه آینده از داخل

معماری موزه آینده 

موزه آینده دبی یکی از پیچیده‌ترین معماری‌های دنیا را به خود اختصاص داده است و در لیست برترین سازه‌ها قرار دارد. در این ساختمان از هیچ ستونی استفاده نشده است و فضای خالی درون سازه به این موزه جلوه‌ی خاصی داده است. ساخت موزه آینده یکی از سخت‌ترین و چالش برانگیزترین معماری‌های جهان شناخته می‌شود. جالب است بدانید نوشته‌های عربی روی نمای ساختمان، در حقیقت نورگیرهای موزه هستند و به شکلی طراحی شده‌اند که دما و تهویه‌ی سالن‌ها به خوبی شکل بگیرد؛ این نوشته‌های قسمت‌هایی از صحبت‌ها شیخ محمد بن راشد آل مکتوم، نخست وزیر دبی هستند که به این موزه جلوه‌ای خاص بخشیده‌اند. در حقیقت ترجمه‌ی این متن به فارسی به این عبارت تبدیل می‌شود: «آینده متعلق به کسانی است که می توانند آن را تصور کنند، طراحی کنند و اجرا کنند. این چیزی نیست که منتظرش باشید، بلکه آن را خلق کنید.»
موزه آینده در حال ساخت


مقالات مرتبط

بلیط هواپیما چارتر و سیستمی

خرید آنلاین بلیط پرواز های داخلی و خارجی

رزرو آنلاین هتل ها

رزرو و دسترسی به اطلاعات کامل هتل های خارجی و داخلی

رزرو آنلاین تورهای مسافرتی

خرید انواع تور به مقاصد خارجی و داخلی

6LeGHqAdAAAAAGMcJx9a0GEt6VYJLCwBDG-kLkpk