https://gateway.aryaktravel.com/api/

نگاهی مختصر به یک نام آشنا در صنعت گردشگری

اخبار سید فرشاد فیض آبادی 22 خرداد ، 1401 زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
گردشگری در نیمه دوم قرن نوزدهم در بریتانیا توسعه یافت و توسط توماس کوک پیشگام شد ...

توماس کوک
توماس کوک یا همان پدر گردشگری شخصی که به ایجاد توریسم مدرن معروف است, که در سال 1808 میلادی در انگلستان به دنیا آمد.گردشگری در نیمه دوم قرن نوزدهم در بریتانیا توسعه یافت و توسط توماس کوک پیشگام شد . تاسیس کننده خط هوایی بین المللی و جهانی توماس کوک ایرلاین و سان است.این خط هوایی در سال 2007 تاسیس شد و بیشتر نقاط اروپایی را تحت پوشش قرار میدهد.این تجارت توسط توماس کوک، سازنده کابینت در لسترشایر در سال 1841 راه اندازی شد ، این شرکت در ابتدا بر گشت و گذارهای ریلی یک روزه متمرکز بود.

توماس کوک

حدود 150000 انگلیسی سرگردان از 53 مقصد در 17 کشور در ماموریت نجات با هزینه 100 میلیون پوند به خانه بازگردانده شدند. 21000 کارمند شرکت، از جمله 9000 نفر در بریتانیا، اخراج شدند. اکثریت قریب به اتفاق 34 جت این ایرلاین اجاره شده بودند و به صاحبانشان بازگردانده شدند.
 این شرکت هواپیمایی که اولین شرکت در زمینه خود است, در کاهش هزینه ها شکست خورده و صنعت خطوط هوایی به طور کلی یک صنعت بسیار رقابتی و کم سود بود. مشتریان نسبت به قیمت حساس بودند.قابل ذکر است که اکثر رقبای توماس کوک به صورت مستقیم پرواز انجام نمی دادند.

نمونه ای از تبلیغات این برند در یکی از فرودگاه ها

در نهایت پرواز توماس آخرین سرویس خود را ارائه داد به صورتی که, خدمه کابین توماس کوک در حالی که آخرین پرواز این شرکت مسافرتی صبح دوشنبه در فرودگاه منچستر به زمین نشست، اشک می ریختند. پرواز TCX2643 از اورلاندو آخرین پرواز برنامه ریزی شده این شرکت برای فرود در بریتانیا بود - که 178 سال تعطیلات را به طور ناگهانی به پایان رساند.
اما  توماس کوک به عنوان یک کسب و کار مسافرتی فقط آنلاین دوباره احیا می شود ، دقیقا یک سال پس از توقف تجارت این شرکت 178 ساله، و 150000 مسافر در خارج از کشور را سرگردان کرد. راه اندازی مجدد در حالی صورت می گیرد که صنعت سفر با بدترین بحران گردشگری از زمان شروع رکوردها مواجه است.


نمونه ای از شعب پرشمار این شرکت در سراسر دنیا

مقالات پربازدید

خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی

امکان خرید آنلاین بلیط چارتر هواپیما در سامانه

خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی

امکان خرید آنلاین بلیط چارتر هواپیما و سیستمی در سامانه

خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی

امکان خرید آنلاین بلیط چارتر هواپیما و سیستمی در سامانه

6LeGHqAdAAAAAGMcJx9a0GEt6VYJLCwBDG-kLkpk