http://aryakbooking.papdemo.ir/api/
02188454551

جاذبه های گردشگری قطر که نباید از آنها غافل شوید!

گردشگری آریاک سفر 19 اسفند ، 1400 زمان تقریبی مطالعه: 4 دقیقه
کشور قطر با وجود مساحت کم، در دهه های اخیر برنامه های بسیار مهمی در زمینه رونق گردشگری و توسعه جذب توریست پیاده سازی کرده است؛ این مساله بویژه پس از اعلام این کشور بعنوان میزبان جام جهانی 2022 افزایش کمی و کیفی نیز پیدا کرده است...

کشور قطر با وجود مساحت کم، در دهه های اخیر برنامه های بسیار مهمی در زمینه رونق گردشگری و توسعه جذب توریست پیاده سازی کرده است؛ این مساله بویژه پس از اعلام این کشور بعنوان میزبان جام جهانی 2022 افزایش کمی و کیفی نیز پیدا کرده است.
در این مقاله به بخشی از مهمترین جاذبه های گردشگری در این کشور امن و مدرن اشاره میکنیم:

1: "Dune Bashing"، اصطلاحا به رانندگی در تپه‌های پرفراز و نشیب در بیابان گفته میشود که به دلیل پوشش بیابانی بکر و ایده آل در قطر، از مفرح ترین و هیجان انگیزترین بخش های سفر هر گردشگر خواهد بود؛ البته بابت وسیله نقلیه جای نگرانی نخواهد بود زیرا خودروهایی بایان قابلیت و رانندگان ماهری برای این برنامه خدمات ارائه میکنند.

2: بازار تاریخی "سوق واقف" که عمدتا محصولاتی نظیر پارچه، ادویه جات، شیرینی جات، کالاهای دست ساز خانگی در آن عرضه می شود و برای تهیه سوغات از کشور قطر، مرکزی ایده آل به شمار می آید؛ همچنین بازار سنتی "الوکره سوق" که در نزدیکی فرودگاه نیزز قرار دارد، بدلیل مجاورت با ساحل، می تواند گزینه بعدی شما باشد.

3: اگر برنامه ای برای بعد از ظهر که هوا مطبوع تر است ندارید، از پیاده روی در "کورنیش دوحه" غافل نشوید؛ گذرگاهی به طول 7 کیلومتر که از هتل شراتون آغاز و تا موزه هنرهای اسلامی امتداد می یابد و در طی مسیر، با نوشیدن قهوه سنتی قطر، محل باد کردن و پرواز بادکنک، استفاده از تجهیزات ورزشی باکیفیت و گرفتن عکس یادگاری با جعبه صدف ها بعنوان یکی از عناصر نمادین کشور قطر برخوردار شوید که البته بخشی از سرگرمی های شما در این گذرگاه هستند.

4: موزه هنرهای اسلامی که به دلیل معماری خیره کننده اش از بعضی زوایا شناور به نظر می رسد، بزرگترین موزه اسلامی به شمار می رود؛ کتاب های خطی، سنگ های گرانبها، سکه های تاریخی طلا و نقره و برنز، پارچه هایی بسیار زیبا و سایر آثاری که قدمت آنها به دوره ساسانیان و پیش از اسلام می رسد؛ همچنین "موزه شیخ فیصل بن قاسم آل ثانی" که یکی از امیران قطر است و درواقع یک مجموعه شخصی بشمار می آید که آثار آن را از سن 10 سالگی نگهداری کرده که تعداد آنها به 15000 عدد میرسد.

5: به بازار های سنتی اشاره کردیم، در حالی که مراکز خرید بسیار مدرن را نیز در همین کشور خواهید دید؛ "فروشگاه ویلاجیو" که شامل بیش از 200 مغازه بوده و "فستیوال سیتی دوحه" که شامل مجموعه سینماها، پارک های بی نظیر و پارک برفی ست، مراکزی هستند که در هر صورت فاصله چندانی از شما نخواهند داشت!

6: تا اینجا اشاره ای به پوشش گیاهی قطر نداشته ایم؛ اشتباه نمیکنید! زیرا "جنگل ساحلی التکیره" دارای زیست بومی مناسب زندگی پرندگان، فلامینگوها و ماهی خواران است که با اجاره یک قایق پارویی و گردش در رودخانه های آن از پوشش سرسبز آن منطقه در دل کویر شگفت زده شوید.

7: "مروارید قطر" نام جزیره ای مصنوعی در خلیج فارس و در نزدیکی شهر دوحه است که چشم انداز خیره کننده ای از پل ها، کافه ها و ساختمان های بلند، فضاهای ویژه پیاده روی، قایق های تفریحی و... بوجود می آورد.

8: "روستای فرهنگی کاتارا" که میزبان جشنواره ها و رویداد های متنوعی در تمامی طول سال است؛ مکانی ثابت برای نمایش آثار زیبا از هنرمندان سرتاسر جهان  به همراه کیوسک هایی برای عرضه غذاهای خیابانی یا Street Food  و وجود آمفی تئاتر و مسجدی با معماری بسیار مدرن است؛ همچنین بازدید از "قلعه بازسازی شده الزباره" در دل کویر نیز توصیه ویژه ماست.

9: ممکن است شما هم به مقاصدی که شاید کمتر نام آنها را به عنوان قطب های گردشگری شنیده ایم، نگاهی داشته باشید که توصیه می کنیم برای کشف، ماجراجویی و تجربه لذتی که نظیر آن تا به حال رقم نخورده، عازم این سرزمین شوید؛ تجربه ای شگفت انگیز و خاص از طلاقی سنت و مدرنیته در اوج که بدون شک از شیرین ترین خاطرات شما خواهد بود.


مقالات پربازدید

خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی

امکان خرید آنلاین بلیط چارتر هواپیما در سامانه

خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی

امکان خرید آنلاین بلیط چارتر هواپیما و سیستمی در سامانه

خرید بلیط هواپیما چارتر و سیستمی

امکان خرید آنلاین بلیط چارتر هواپیما و سیستمی در سامانه

6LeGHqAdAAAAAGMcJx9a0GEt6VYJLCwBDG-kLkpk